Choose language
Other:

Kontaktuppgifter

Nedan finns en samlad förteckning över kontaktuppgifter som kan vara till hjälp.


Näringslivsutvecklare
Joakim Nilsson
Näringslivs-och destinationskontoret
Varbergs Kommun
Telefon 070-9104552
Mejl joakim.nilsson@varberg.se


*Samordnare Företagslotsen, hjälper dig att hitta rätt bland kommunens olika förvaltningar och kontaktpersoner när det gäller tillstånd.

Utvecklare evenemang och offentlig plats
Katarina Leo
Hamn-och gatuförvaltningen
Varbergs Kommun
Telefon 070-923 57 64
Mejl katarina.leo@varberg.se


*Svarar på frågor som rör offentlig plats i Varberg, ger tips och ideér om vilken plats och datum som passar för ditt evenemang

Destinationsutvecklare
Magnus Thomson
Näringslivs- och destinationskontoret
Varbergs Kommun
Telefon: 070-8102929
Mejl: magnus.thomson@varberg.se


* Destinationsutvecklare, arbetar övergripande med evenemang i Varberg och har dialog med offentliga och privata evenemangsarrangörer

Event Manager
Matilda Schough
Arena Varberg
Telefon 0340-69 02 08
Mejl matilda.schough@arenavarberg.se

*Ta kontakt med Matilda om du vill boka någon av Arena Varbergs lokaler eller scener för ett publikt event

Föreningscoach
Hanna Erixon
Kultur och fritidsförvaltningen
Varbergs Kommun
Telefon 0734-003461
Mejl hanna.erixon@varberg.se


*Föreningscoachen stöttar och peppar föreningar i Varberg som vill genomföra större arrangemang

Arrangemangskoordinator
Jini Christoffersson
Kultur -och fritidsförvaltningen
Varbergs Kommun
Telefon 073 - 3343292

Mejl jini.christoffersson@varberg.se


* Arrangemangskoordinator för Kulturhuset Komedianten, bokning av Varbergs teater, lilla teatern samt Societetsscenen

Projektkoordinator
Helena Selander
Näringsliv- och destinationskontoret
Varbergs Kommun
Telefon 070-9701748
Mejl helena.selander@varberg.se


*Projektleder en del av kommunens stadskärne- och landsbygdsevent

Varbergs turistinformation
Varbergs Kommun
Västra Vallgatan 39, Brunnsparken
Telefon: 0340-86800
Mejl: turist@varberg.se


*Information om evenemangskalendern på www.visitvarberg.se samt biljettförsäljning

Varberg direkt
Varbergs Kommun
Norra Vallgatan 14
Telefon 0340-88000
Mejl: varbergdirekt@varberg.se


*Varberg direkt är din väg in i kommunen. Det är hit du som invånare, företagare eller besökare vänder dig med dina frågor och synpunkter.

Senast ändrad: 2019-11-14