Choose language
Other:

Kontakt

Näringslivs- och destinationskontoret arbetar för att skapa bästa möjliga förutsättningar för Varbergs näringsliv. Vi har också uppdraget att utveckla och marknadsföra Varberg som destination.

Nedan finns kontaktuppgifter till alla medarbetare. Du når oss också på telefon 0340-868 10 eller via e-post naringsliv@varberg.se.

Martin Andersson, näringslivsdirektör i Varbergs kommun

MARTIN ANDERSSON
Näringslivsdirektör
0708-10 44 46
martin.andersson@varberg.se




Britta Antonsson

BRITTA ANTONSSON
Destinationsutveckling & IT
0340-86812, 0709-10 45 61
britta.antonsson@varberg.se



 

Mia Carlsson

MIA CARLSSON
Ansvarig för Turistinformationen
0340-86806
maria.carlsson1@varberg.se

 

 

Johanna Östheden Andersson

JOHANNA ÖSTHEDEN ANDERSSON
Ekonomi
0340-86814, 0702-21 0 810
johanna.ostheden.andersson@varberg.se




Magnus Thomson

MAGNUS THOMSON
Destinationsutveckling
0340-86816, 0708-102929
magnus.thomson@varberg.se




Åsa Åkesson

ÅSA ÅKESSON
Lokalförmedling, nätverksträffar,
Timbanken & administration
0340-86818, 0702-02 22 21
asa.akesson@varberg.se



Joakim Nilsson

JOAKIM NILSSON
Näringslivsutveckling
0709-10 45 52
joakim.nilsson@varberg.se




Louise Wallmander

LOUISE WALLMANDER
Utvecklingsledare
0702-85 50 76
louise.wallmander@varberg.se




Elisabeth Welzenbach

ELISABETH WELZENBACH
Sälj & marknad
0340-86826, 0723-24 60 68
elisabeth.welzenbach@varberg.se




Ove Olsson

OWE OLSSON
Reklam & Marknadsföring
0340-86813, 0709-10 45 69
ove.olsson@varberg.se




porträtt av Emma Steinwall

EMMA LINDROTH STEINWALL
Kommunikation
0732-31 97 20
emma.lindroth.steinwall@varberg.se

 

 

ULRIKA RYLIN
Landsbygdssamordning &
Näringslivsutveckling
0708-72 29 44
ulrika.rylin@varberg.se

LINNEA CHRISTENSEN
Webb & sociala medier
0709 - 10 45 66
linnea.christensen@varberg.se

ERIKA ERIKSSON
Turistinformation
0340-868 08, 0709-104507
erika.eriksson@varberg.se

SANDRA LARSSON
Turistinformation
0340-868 06
sandra.larsson2@varberg.se

HELENA SELANDER
Projektlkoordinator
0709 - 70 17 48
helena.selander@varberg.se

Sandra Arntsberg

SANDRA ARNTSBERG
Föräldraledig







Senast ändrad: 2018-11-19