Choose language
Other:
Båtar

Kontakt

Näringslivs- och destinationskontoret arbetar för att skapa bästa möjliga förutsättningar för Varbergs näringsliv. Vi har också uppdraget att utveckla och marknadsföra Varberg som destination.

Nedan finns kontaktuppgifter till alla medarbetare. Du når oss också på telefon 0340-868 00 eller via e-post naringsliv@varberg.se.

Martin Andersson, näringslivsdirektör i Varbergs kommun

MARTIN ANDERSSON
Näringslivsdirektör
0708-10 44 46
martin.andersson@varberg.se





Britta Antonsson

BRITTA ANTONSSON
Destinationsutvecklare & IT-ansvarig
0340-86812, 0709-10 45 61
britta.antonsson@varberg.se



 

Mia Carlsson

MIA CARLSSON
Turistinformationsansvarig
0340-86806
maria.carlsson1@varberg.se

 


Johanna Östheden Andersson

JOHANNA ÖSTHEDEN ANDERSSON
Ekonom & projektledare
0340-86814, 0702-21 0 810
johanna.ostheden.andersson@varberg.se





Magnus Thomson

MAGNUS THOMSON
Destinationsutvecklare
0708-102929
magnus.thomson@varberg.se





Åsa Åkesson

ÅSA ÅKESSON
Näringslivsutvecklare
0340-86818, 0702-02 22 21
asa.akesson@varberg.se




Joakim Nilsson

JOAKIM NILSSON
Näringslivsutvecklare
0709-10 45 52
joakim.nilsson@varberg.se





Louise Wallmander

LOUISE WALLMANDER
Utvecklingsstrateg
0702-85 50 76
louise.wallmander@varberg.se




Elisabeth Welzenbach

ELISABETH WELZENBACH
Säljare & eventplanerare
0340-86826, 0723-24 60 68
elisabeth.welzenbach@varberg.se





Ove Olsson

OWE OLSSON
Marknadsförare
0340-86813, 0709-10 45 69
ove.olsson@varberg.se





Ulrika Rylin

ULRIKA RYLIN
Landsbygdssamordnare &
utvecklingsstrateg
0708-72 29 44
ulrika.rylin@varberg.se



Linnea Christensen

LINNEA CHRISTENSEN
Kommunikatör
0709 - 10 45 66
linnea.christensen@varberg.se



Helena Selander

HELENA SELANDER
Projektlkoordinator
0709 - 70 17 48
helena.selander@varberg.se


CHRISTIAN SKRÖDER
Näringslivsutvecklare
0766 - 12 25 54
christian.skroder@varberg.se

Sandra Larsson 2

SANDRA LARSSON
Turistinformatör
sandra.larsson2@varberg.se
0340-868 06


Erika Eriksson

ERIKA ERIKSSON
Turistinformatör
0340-868 08
erika.eriksson@varberg.se


Sandra Arntsberg

SANDRA ARNTSBERG
Föräldraledig







Senast ändrad: 2019-06-10