Choose language
Other:

Kontakt

Näringslivs- och destinationskontoret arbetar för att skapa bästa möjliga förutsättningar för Varbergs näringsliv. Vi driver auktoriserad turistbyrå, och utvecklar och marknadsför Varberg som destination.

Nedan finns kontaktuppgifter till alla medarbetare. Du når oss också på telefon 0340-868 10 eller via e-post naringsliv@varberg.se.

Martin Andersson, näringslivsdirektör i Varbergs kommun

MARTIN ANDERSSON
Näringslivsdirektör
0708-104446
martin.andersson@varberg.se




Britta Antonsson

BRITTA ANTONSSON
Destinationsutveckling & IT
0340-86812, 0709-104561
britta.antonsson@varberg.se



 

Mia Carlsson

MIA CARLSSON
Ansvarig för Turistinformationen
0340-86806
maria.carlsson1@varberg.se

 

 

Johanna Östheden Andersson

JOHANNA ÖSTHEDEN ANDERSSON
Ekonomi
0340-86814, 0702-210810
johanna.ostheden.andersson@varberg.se




Magnus Thomson

MAGNUS THOMSON
Destinationsutveckling
0340-86816, 0708-102929
magnus.thomson@varberg.se




Ulrika Rylin

ULRIKA RYLIN
Landsbygdssamordning &
Näringslivsutveckling
0708-72 29 44
ulrika.rylin@varberg.se



Åsa Åkesson

ÅSA ÅKESSON
Lokalförmedling, nätverksträffar,
Timbanken & administration
0340-86818, 0702-022221
asa.akesson@varberg.se



Joakim Nilsson

JOAKIM NILSSON
Näringslivsutveckling
0709-104552
joakim.nilsson@varberg.se




Louise Wallmander

LOUISE WALLMANDER
Utvecklingsledare
0702-855076
louise.wallmander@varberg.se




Erika Eriksson

ERIKA ERIKSSON
Turistinformation
0340-868 08, 0709-104507
erika.eriksson@varberg.se




Elisabeth Welzenbach

ELISABETH WELZENBACH
Sälj & marknad
0340-86826, 0723-246068
elisabeth.welzenbach@varberg.se




Ove Olsson

OWE OLSSON
Reklam & Marknadsföring
0340-86813, 0709-104569
ove.olsson@varberg.se




Sandra Arntsberg

SANDRA ARNTSBERG
Webb & Sociala medier
0340-86825
sandra.arntsberg@varberg.se




porträtt av Emma Steinwall

EMMA LINDROTH STEINWALL
Kommunikation
073-231 97 20
emma.lindroth.steinwall@varberg.se

Senast ändrad: 2018-05-24